Герпес

1. Абетка здоров’я 

Герпес – це вірусні захворювання, які викликаються вірусом групи та проявляються болючими висипами згуртованих дрібних пухірців на шкірі та слизових оболонках людини. 

Наразі підтверджено існування 8 вірусів герпесу, – розповідає кандидат медичних наук Ігор Дерев’янкин, лікар Американського медичного центру. 

Найпоширеніши – простий герпес 1 та 2 типу. Вірус першого типу викликає захворювання, проявом яких є висипання на губах або обличчі, він називається простим герпесом. Герпес другого типу проявляється у вигляді висипу на геніталіях і має назву генітальний герпес. Носіями саме вірусу першого та другого типу є майже 90% людства. Слід зауважити, що діагностика герпесу 1 та 2 типу базується, насамперед, на клинічном розташуванні висипу. 

Вважається, що вірус простого герпесу потрапляє в організм ще в дитинстві, коли виснажується захист проти нього, отриманий дитиною від матері. Причому найчастіше зараження відбувається через поцілунок. 

Більшість людей, інфікованих вірусом герпесу 1 типу є, так званими, “здоровими носіями”– тобто хоча вірус герпесу і знаходиться в їх організмі, ніяких зовнішніх проявів хвороби вони не спостерігають. 
Нажаль, подобне ідиличне співіснування людини та вірусу рано чи пізно закінчується – ослаблення іммунітету призводить до того, що організм людини не може протистояти вірусу – і на тілі носія зявляються болючи бульбашки. 

“Активізація вірусу може статися під впливом різних чинників, – розповідає лікар. – Це може бути застуда або будь-яке інше захворювання, переохолодження, отруєння, надмірне вживання алкоголя, стрес. Словом, як тільки захисні функції організму слабшають, вірус "прокидається" і починає діяти. 

2. Цікавий факт 

Про герпес писав ще Геродот за сто років до нашої ери: саме «батько історії» дав цій болячці сучасну назву. Вона походить від грецького слова herpein – той, що повзе. Вчений саме так назвав хворобу через здатність герпетичних виразок «розповзатися» у різні боки від первинної бульбашки на шкірі 

3.Порада експерта 

Болючи “бульбашки” на губах – хоча і неприємний, але не найстрашніший наслідок герпесу. Адже цей вірус може стати причиною розвитку автоімунних та онкологічних хвороб, важких уражень центральної та периферичної нервової системи; призвести до втрати зору і навіть спровокувати розвиток депресії. 

Тому якщо у вас занадто часто виникає “болячка” на губах, обов’язково зверніться по допомогу до лікаря. 

Незважаючи на те, що повністю позбавити людину від вірусу герпесу неможливо, курс лікування цієї хвороби існує, – розповідає кандидат медичних наук, лікар Американського медичного центру Ігор Дерев’янкин. – Він направлений не на знищення вірусу в організмі, а на пом’якшення його симптомів. А саме на зменшення інтенсивності та періодичності загострень, які і призводить до появи болючих та неестетичних висипів. 

Найбільший ефект в лікуванні герпесу дає комплексний метод, який поєдную в собі противірусну терапією та імунотерапію. 

4. Медичні новини 

Генетично модифікований вірус герпесу успішно застосований для лікування ракових захворювань шиї і голови в одній з лондонських клінік. Модифікований вірус чинить потрійну дію: він вражає ракові клітини, активізує імунну систему пацієнта і продукує особливі білки, що “притягують” імунні антитіла. Вірус “запрограмований” так, що інфікує лише злоякісно мутовані клітини. 

Лондонський онкологічний центр Royal Marsden Hospital повідомив про результати випробування нового методу: у 15 з 17 пацієнтів не було виявлено слідів метастаз після операції, а 14 залишилися повністю здоровими більш ніж за 2 роки. Повідомляє bbc.co.uk 

5. Зірковий досвід 

Нещодавно зірка гламуру та світська левиця Періс Хілтон зявилася на одній з вечірок з чималим герпесом. Бульбашки були настільки величезні, що навіть чималий шар помади не зміг замаскувати їх. Всюдисущи папарацці не змогли прогавити таку можливість – і фото красуні потрапили у пресу. Повідомляє showbiz.siteua.org 

6. Запам’ятайте 

Хоча повністю позбавитися вірусу герпесу поки неможливо, боротися з його проявами за допомогою профілактики потрібно. Тим більше, що сучасні препарати дозволяють зменшувати кількість та тривалість рецидивів. Але найліпшою “зброєю” проти герпесу наразі є міцний імунітет, здоровий спосіб життя та дотримання правил особистої гігієни. Саме завдяки цьому в багатьох випадках герпес практично не турбує пацієнтів. 

Бажаємо Вам мати щасливу посмішку здорової людини.