Галитоз – неприятный запах изо рта

1. Абетка здоров’я 

Галітоз – так лікарі називають стійкий неприємний запах із ротової порожнини. Чим зумовлене виникнення цієї неприємної недуги, як її ефективно лікувати, чи достатнью почистити зуби або пожувати ментолову жвачку, щоб усунути неприємний запах з рота? З цими питаннями ми звернулися до лікаря стоматологічного центру «Кью Клінік» Ярослава Соломійчука: 

Основним фактором виникнення неприємного запаху з ротової порожнини є сірководень, який виробляють анаеробні бактерії в місцях свого максимального скупчення – між зубами та на слизовій оболонці рота, – розповідає лікар. 

Найчастіше галітоз пов’язан з неналежною гігієною рота. Недостатньо ретельно вичищені зуби і язик – і залишки їжі розкладаються під впливом бактерій, що постійно живуть в ротовій порожнині. Саме продукти цього розкладання надають подиху небажаний аромат. Велика кількість бактерій міститься в зубному камінні та в зубному нальоті – тому вони теж можуть стати причиною неприємного запаху з рота. 

Галітоз може буди зумовлений і більш серйозними проблемами ротової порожнини. Наприклад, карієсом або такими захворюваннями ясен, як гінгівіт, стоматит, пародонтит і пародонтоз. 

В цих випадках позбутися неприємного запаху самостійно неможливо навіть після ретельного чищення ротової порожнини – адже за допомогою зубної щіткі та флосу неможливо вичистити каріозні пустоти або піддесневі кармани. В цих випадках з лікуванням галітозу зможе впоратись лише стоматолог, який санує порожнину рота. 

Взагалі, в 90% випадків галітоз є супутником тих чи інших стоматологічних проблем, тому не забувайте про регулярний профілактичний огляд у стоматолога. 

2. Цікавий факт 

Проблема галітоза чи стійкого неприємного запаха з роової порожнини досить не нова. Ще у 2 сторіччі до нашої ери філософ Апулей, відкидаючи звинувачення у надмірному захопленні засобами особистої гігієни,а саме застосуванням зубного порошку, казав: «Немає нічого більш суперечного вигляду вільної та шляхетної людини, ніж неохайний рот. Філософ не може допустити, щоб відкрита частина його тіла виявилася неохайної й смердючою – особливо, рот, який є вратами мови». 

3.Порада експерта 

При наявності галітозу не завадить перевірити і загальний стан здоров’я – неприємний запах може сигналізувати про серйозні захворювання. За данніми лікарів, виникнення сталого неприємного запаху з ротової порожнини може бути пов’язанo із соматичними захворюваннями, такими як цукровий діабет, ниркова недостатність, патологія кишково-шлункового тракту, дисфункції печінки і жовчного міхура, хронічні та пухлинні захворювання легень. 

Так, при тяжких хворобах печінки з рота може тхнути характерним гнильним запахом, запах аміаку сигналізує про ниркову недостатність, а запах ацетону чи підгнилих фруктів– про цукровий діабет. 

4. Медичні новини 

Вченими Університету Буффало втановлено, що основною причиною галітозу є вид бактерії Solobacterium moorei, яка має екологічну нішу – корінь язика. Саме продукти життєдіяльності цієї бактерії містять сполуки з неприємним запахом та жирні кислоти, які і формують галітоз. Повідомляє www.rusnauka.com 

Визнаним фахівцем з лікування неприємного запаху з рота є американський лікар Гарольд Кац, автор “Біблії смердючого дихання” та засновник “Клініки свіжого дихання” в Каліфорнії, США. Серед його пацієнтів – не тільки пересічні американці та селебрітіз, а й їх домашні улюбленці: кішки та собаки. 

5. Зірковий досвід 

Від галітозу страждають не лише пересічні громадяни, але й зірки кіно та шоу-бізу. Так, наприклад, Садра Буллок під час зйомок романтичної комедії ”Сили природи” скаржилась на те, що у її партнера – відомого актора Бена Аффлека дуже неприємно тхне з рота. 
Також кажуть, що на галітоз страждав і Кларк Гейбл. Тому його партнерці по фільму “Віднесені вітром” Вівьєн Лі поцілунки з актором здавалися,мабуть, не надто солодкими. 

6. Запам’ятайте 

Неприємний запах з рота не варто маскувати іншими ароматами, радить лікар стоматологічного центру «Кью Клінік» Ярослав Соломийчук. Краще знайти та усунути причину захворювання. 

По-перше – звернутися до стоматолога і пройти процедуру професійної чистки зубів: видалити зубний наліт, камінь та почистити піддесневі кармани. При необхідності, провести санацію ротової порожнини. 

За допомогою стоматолога навчитися спецільним методам ундивідуальної гігієни ротової порожнини, включаючи чистку зубів та язика за допомогою флосса та скребка для язика. 

Якщо ж проблема полягає не в захворюваннях порожнини рота, доведеться відвідати лікаря-терапевта. Він проведе діагностику всього органызму, визначить ймовірну причину неприємного запаху та призначить лікування. 

Бажаємо Вам мати щасливу посмішку здорової людини.