Зубная боль

1. Абетка здоров’я

Спровокувати зубний біль можуть такі захворювання, як каріес, пульпит чи періодонтит, – розповідає лікар стоматологічного центру «Кью Клінік» Ярослав Соломійчук.

Карієс – захворювання, яке полягає в руйнуванні емалі та твердих тканин зуба (дентину) з утворенням порожнини у його стінці. Це захворювання супроводжується ниючою біллю, яка посилюється при потраплянні на хворий зуб холодного чи солодкого. Щоб зрадити болю при карієсі, варто прополоскати вражений зуб теплим розчином соди – одна чайна ложка на склянку води. 

Якщо карієс не лікувати, він може дістатися до нерва (пульпи зуба) та розвинутись у пульпіт – запалення пульпи зуба. Для цієї стадії руйнації зуба характерна різка та пульсуюча біль, відлуння якої відчувається в вусі чи оці Саме вона часто виникає вночі. Вгамувати цей біль складніше. Непоганий знеболюючий ефект дає гвоздичне масло – воно має і анестизуючий і бактерицидні властивості. Достатньо нанести краплину гвоздичного масла на хворий зуб, і біль начне вщухати.

Наступною стадією хвороби зуба може стати періодонтит – запалення кореневої оболонки та тканин, що до неї примикають. При перідонтиті біль має найбільш нестерпний характер – від цієї постійно нарастаючоїї, розриваючої болі хочеться в прямому сенсі “дертися на стіну”. Зарадити цьму болю зможе полоскання холодним настоєм ромашки та прийом безрецептурних знеболюючих засобів.

2. Цікавий факт

Зубні хвороби згадуються навіть в знаменитому староєгипетському медичному трактаті, відомому як папірус Еберса, який був написаний за 15 сторічч до нашої ери. Він містить одинадцять рецептів паст і мазей, що використовувалися для лікування хвороб зубів і ясен. До речі, дослідження мумій показало, що багато жителів “країни фараонів” страждали запаленнями окістя, карієсом і ясен.

3.Порада експерта

Якщо зубний біль супроводжується високою температурою та “флюсом”, треба якнайшвидше звернутися по допомогу до лікаря. Адже ці симптоми можуть свідчити про наявність таких запальних процесів в щелепі, як абсцесс, періостит або флегмона. При лікуванні цих недуг важлива кожна година, тому не зважайте на темну ніч чи важливу нараду – мерщій до лікаря! 

4. Медичні новини

Медики з французького національного інституту здоров'я і медичних досліджень розробили унікальний метод лікування зубів без використання бормашини. Вчені створили відновлюючий гель і плівку, які позбавлять пацієнтів страху перед стоматологами. Гель не захищає від карієсу (тобто назавжди відмовитися від щоденного чищення зубів не вдасться), але, щоб вилікувати вже хворий зуб, досить нанести на нього трохи суміші і через місяць каріозна порожнина заросте сама собою. Наразі новий препарат проходить випробування. Якщо вони завершаться успішно, то стоматологи зможуть включити в свій арсенал цей чудодійний гель. Повідомляє www.volynnews.com

5. Зірковий досвід

Зубний біль не визнає ані кордонів, ані статків людини, ані її становища – співачка Глюкоза була змушена звернутись по допомогу до стоматолога під час своєї відпустки, яку вона проводила в США.

– У мене ніколи проблем із зубами не було,- каже Глюкоза, – я навіть не знала, що зубний біль настільки страшний.

У співачки був діагостован періостит і зроблена термінова операція. Повідомляє newsmusic.ru

6. Запам’ятайте

Зубний біль вилікувати самостійно неможливо. Тому радимо вам регулярно відвідувати стоматолога, аби ніколи не потерпати від зубного болю. Адже хворобу легше попередити, ніж лікувати.

Бажаємо Вам мати щасливу посмішку здорової людини.