Забудь про стресс в стоматологии будущего

Абетка здоров’я

Пацієнти зубного лікаря частіше та найбільше бояться болю. Крім того, дискомфорт викликають: почуття безпорадності, страх невідомості і підозра, що лікар зробить щось не так, незручність від необхідності демонструвати комусь свої недосконалі зуби.

Спеціалісти розрізняють три види стоматологічних страхів, – розповідає лікар стоматологічного центру «Кью Клінік» Ярема Міклош. Перший – це легке занепокоєння, яке виникає у будь-який раз при відвіданні стоматолога або в очікуванні якої-небудь нової процедури. Другий – це страх-асоціація, яка виникає при відвідуванні стоматолога. Такий стан супроводжується спогадами про колись проведену невдалу процедуру некваліфікованим лікарем і виникає при кожному відвідуванні стоматолога. Третій – це фобія, найсерйозніший різновид страху.

Корисна порада від експерта

Для того щоби підготуватися до візиту к стоматологу потрібно пам’ятати такі правила. По-перше, усі досягнення сучасної стоматології спрямовані на те, щоб зробити процедури безболісними. Технології лікування зубів і засоби знеболення дозволяють провести будь-яку стоматологічну маніпуляцію швидко та безпечно. У сучасному стоматологічному центрі усе спрямовано на те, щоб допомогти пацієнтові подолати дискомфорт перед відвідуванням зубного лікаря. Це доброзичлива, спокійна та затишна атмосфера. А також, уникнути стресу вам допоможе довіра своєму лікарю-стоматологу, – наголошує Ярема Міклош.

Цікавий факт

Британські дантисти розробили спеціальний пристрій, який покликаний заспокоювати пацієнтів під час сеансу в стоматолога, повідомляє УКРІНФОРМ з посиланням на Daily Mail.

Пристрій, що складається з генератора і навушників, випускає звукові хвилі на певній частоті. При його використанні пацієнт за п'ять хвилин заспокоюється і впадає в стан глибокої релаксації на межі неспання і сну. Згідно з результатами експерименту, людина в такому стані все усвідомлює і чує, в тому числі й звук бормашини, але це її не хвилює. Крім того, в її організмі починають активно вироблятися серотонін і допамін.

Медичні новини

Психіатр Джон Вейнман з Інституту психіатрії при Королівському коледжі Лондона (Великобританія) і його колеги з'ясували, що спокійні та розслаблені люди виліковуються в два рази швидше, ніж ті що переживають стрес. Повідомляє http://science.compulenta.ru

Зірковий досвід

Відомий актор, Роберт де Ниро – дентофоб. Він уникає зубних лікарів, оскільки боїться, що стоматолог, пломбуючи йому зуби, може занести інфекцію.

Запам’ятайте

Важливим фактором при відвіданні стоматолога є довіра між лікарем та пацієнтом.

Нагадуємо вам, аби посмішка була красивою, а зуби та ясна – здоровими, необхідно регулярно, з метою профілактики, відвідувати стоматологічні центри.

Бажаємо вам мати внутрішню рівновагу та частіше посміхатися!