Качественное питание – составляющая активной жизни

Абетка здоров’я

Україна знаходиться в зоні ризику зростання таких захворювань, як: ожиріння та цукровий діабет з декількох причин. По-перше, продукти, які містять оброблені вуглеводи, стали доступними у будь-якому супермаркеті у великих кількостях як для дорослих, так і для дітей. Українці, які зазвичай споживали продукти з необроблених вуглеводів, які містяться в грубих сортах пшениці, гречці, картоплі, перейшли на споживання продуктів з високим вмістом сахарози та оброблених вуглеводів. Ті, хто відмовився від їжі, багатої на жири – основного енергетичного ресурсу, та перейшли на споживання їжі з високим вмістом оброблених вуглеводів, може привести до ожирінню і як наслідок – серцево-судинним захворюванням. По-друге, високий рівень сидячого способу життя серед дорослого населення, – розповідає Річард Стайлз, сімейний лікар Американського Медичного Центру.

Цікавий факт

Шоколад завжди був предметом суперечок дієтологів. З одного боку, темні сорти містять антиоксиданти та корисні жири, що покращують стан шкіри і серцево-судинної системи. За деякими даними, любов до шоколаду знижує ризик інфарктів на 70%, перешкоджає утворенню кров'яних тромбів, а іноді навіть рятує від викиднів. З іншого боку, любов до цих ласощів не може пройти безслідно ні для вашої фігури, ні для зубів, ні для шкіри – підвищені дози солодкого можуть викликати появу прищів на обличчі.

Проте, одне з останніх відкриттів переважило чашу вагів все-таки на користь цього продукту. Згідно із статтею, опублікованою в британському "Журналі косметичної дерматології", щоденне споживання темного шоколаду уповільнює утворення зморшок і загальне старіння шкіри, а також знижує ризик розвитку деякий видів раку. Цій властивості шоколад зобов'язаний речовинам, що містяться в какао-бобах, тому саме темні сорти найбільш корисним. Інформація з сайту http://weekly.ua

Корисна порада від експерта

Регулярні фізичні навантаження та якісна їжа може покращити Ваше самопочуття. Кожен може та повинен контролювати свою вагу. Це здорове, помірне і різноманітне харчування у поєднанні із заняттями спортом і фізичними вправами. Ніяких чудодійних засобів, ніяких секретів, а тільки завзятість, сила волі та праця.

Запам’ятайте

Практичні поради для повсякденного життя прості та доступні для кожного. По-перше, підтримуйте постійну вагу та будьте активними, їжте здорову їжу, позбудьтесь негативних звичок таких, як паління та надмірне вживання алкоголю.

А також регулярні обстеження з метою профілактики у Вашого лікаря допоможуть попередити захворювання.

Бажаємо вам мати щасливу посмішку здорової людини!