Чувствительность зубов

Абетка здоров’я

Високу чутливість має не зубна емаль, а розташований під нею більш рихлий шар – дентин. Емаль, як міцна броня, захищає цю уразливу тканину від агресивної дії різних чинників. Проте через найрізноманітніші причини зубна емаль може стоншуватися і навіть руйнуватися, і тоді дентин залишається беззахисним.

Втім, одного тільки руйнування зубної емалі для розвитку гіперестезії, так називається чутливість зубів, недостатньо. Усередині дентину розташовані тонкі мікротрубочки, по яких проходять нервові закінчення. Поки ці трубочки закриті, зуби знаходяться у відносному порядку (навіть за наявності дефектів емалі нічого не болить). Але коли дентинні канальці відкриваються, оголяються нервові закінчення, то у відповідь на будь-який подразник виникає різкий та пронизуючий біль, – пояснює стоматолог стоматологічного центру «Кью Клінік» Ярослава Соломійчука.

Корисна порада від експерта

Що робити, якщо Ви відчуваєте біль при реакції на холодне, гаряче, кисле та солодке? В першу чергу необхідно звернутися за консультацією до стоматолога для того, щоб дізнатися причину чутливості. Чи не криється проблема реакції зубів, наприклад, в існуванні карієсу і тільки тоді планувати та робити додаткові заходи.

Медичні новини

За останні 10 років у країнах Західної Європи кількість звернень до лікаря з приводу гіперестезії емалі збільшилася на 35%. Більше половини населення світу страждає від різних форм чутливості зубів. Найчастіше скаржаться на неї жінки. Повідомляє http://www.zdr.ru

Цікавий факт

Людина з давніх часів шукала різні пристосування для догляду за порожниною рота. Так, індійці майя, регулярно жували смолу реліктових рослин. Древні германці використовували перемішану з медом шерсть. Ближче за усіх до сучасної інструментальної практики підійшли у африканських племенах – після кожного прийому їжі зуби ретельно вичищалися за допомогою палички, яку робили з коренів дерев, що містять протимікробні речовини. Повідомляє http://www.nevcos.ru/

 Зірковий досвід

Частіше за всіх відомі люди звертаються до страхових компаній. Так кіноактриса, яка зіграла у серіалі "Потворна, Бетті", Америка Феррера найбільше цінує свою білосніжну посмішку. Страховка її зубів складає 10 мільйонів доларів. Повідомляє http://style.rbc.ru/

 Запам’ятайте

В домашніх умовах, правильний догляд є важливим для чутливих зубів. Рекомендуємо обмежити споживання продуктів харчування з високим вмістом кислот і цукру, таких як: цитрусові соки та солодка газована вода. Зубна щітка має бути з м'якими ворсинками. Надягайте на ніч спеціальну капу, для того, що б не було надмірного стисканні та травмування емалі зубів.

Нагадуємо вам, аби посмішка була красивою, а зуби та ясна – здоровими, необхідно регулярно, з метою профілактики, відвідувати стоматологічні центри.

Бажаємо вам мати здорові зуби та ясна!