Профилактика заболеваний ротовой полости

Абетка здоров’я

Значну роль у розвитку патологічних процесів у порожнині рота грають такі шкідливі звички, як зловживання спиртними напоями та паління. Крім того негативні чинники, а саме хронічні механічні травми, викликані зруйнованою коронкою зуба, гострим краєм пломби або неякісно виготовленим протезом. Певне значення для розвитку передпухлинних станів має характер харчування. Недостатня кількість в їжі вітаміну А або порушення його засвоєння організмом призводять до зміни процесів ороговіння слизової оболонки. Поза сумнівом шкідливий вплив має систематичне вживання занадто гарячої та гострої їжі. Окремо слід зазначити вірус папіломи людини, який відповідальний за утворення, які можуть бути як генітальні, так і шкірні. Досвід показує, що в більшості випадків злоякісні пухлини слизової оболонки порожнини рота та ротоглотки розвиваються на патологічно змінених тканинах, зазначає кандидат медичних наук, лікар хірург-стоматолог, стоматологічного центру «Кью Клінік» Валерій Валерійович Камінський.

Корисна порада від експерта

Вперше помітити зміни у роті або глотці можете самостійно або Ваш стоматолог або інший лікар, який проводить огляд.

Медичні новини

Рак ротової порожнини може розвиватися двома різними шляхами, які визначають тяжкість захворювання, повідомляє журнал Cancer Research. Раніше вважалося, що рак цієї локалізації в усіх випадках розвивається однаково, проте учені з інституту Беатсон (Beatson Institute) в Глазго довели, що це не так.

У хворих, що страждають агресивною формою раку, порушена структура двох генів – гена p53, що зупиняє ділення пошкоджених клітин, і гена p16, регулюючого ділення клітин і перешкоджаючого розвитку раку, повідомили дослідники. Інформація з сайту: http://www.endomed.ru/

Зірковий досвід

Дружину відомого продюсера та шоумена Потапа – Ірину помітили на світському заході у брекетах. Вибір Ірини зупинився на темних металевих брекет-системах. Повідомляє: http://www.blik.ua/

Запам’ятайте

Кращим методом профілактики онкологічної патологи ротової порожнини та ротоглотки – є періодичні огляди. Пам'ятайте, що виявлення раку на ранній стадії дозволяє сподіватися на успіх лікування.

Нагадуємо вам, аби посмішка була красивою, а зуби та ясна – здоровими, необхідно регулярно, з метою профілактики, відвідувати стоматологічні центри.

Бажаємо Вам піклуватися про своє здоров’я та своїх близьких!